Liimpalgi eelised

Liimpalki soovitame valida siis, kui Teile ei meeldi massiivpalgile iseloomulikud kuivamislõhed ja pragunemised.  Liimpalgi puhul on need ohjatud hoolikalt valitud ja ettevalmistatud puitlamellide kokkuliimimise teel.

Liimpalgid võimaldavad pakkuda ka massiivpalkidest oluliselt paksemaid seinapaksusi ehk paksusega kuni 240 mm (nelikant massiivpalgi maksimaalseks paksuseks ei soovita me rohkem kui 142 mm).

Kuna kokkuliimitavad lamellid on kambriliselt kuivatud 12-14% niiskustasemeni (kuivatatud massiivpalgi niiskus üldjuhul 18 – 22 %), siis liimpalk palkmaja järelvajumine on märkimisväärselt väiksem massiivpalkmaja vajumisest.

Kui massiivpalksein vajub keskmiselt 3-4% iga tõusva meetri kohta, siis liimpalgi puhul on vajumisprotsent alla 2%. See asjaolu lihtsustab ehitamist ning muudab liimpalkmaja kasutajasõbralikumaks – liimpalksein vajab vähem reguleerimist.

Liimpalgi liim

  • Kahjulike ainete vaba – meie kasutatav liim ei sisalda organismile ohtlikke aineid (formaldehüüdi), samuti ei ole selle tootmisel kasutatud lahustit.
  • Ei reageeri teiste materjalidega – meie kasutatava polüuretaan-liimi eeliseks on stabiilsus, mis tähendab, et peale kuivamist ei reageeri liim keskkonnas olevate teiste ainetega.
  • Sertifitseeritud – meie kasutatud liim on rahvusvaheliselt sertifitseeritud ja selle kasutus on heaks kiidetud DIN1052 ja Eurocode 5 poolt.

« Tagasi